بررسی انواع پنجره upvc موجود در بازار


شاید دیده باشید که میان برخی از شیشه های پنجره های دو جداره، بخار آب دیده می شود و منظره پنجره دو جداره را خراب می کند. اما چرا این اتفاق می افتد؟ آیا باید قاب را عوض کرد یا تنها تعویض شیشه ها کافیست؟ آیا بخار گرفتگی، تاثیری بر روی عایق حرارتی بودن پنجره های دو جداره می گذارد؟

پنجره upvc از دو ورقه شیشه به هم چسبیده و مهر و موم شده تشکیل شده که بین این دو شیشه، یک فاصله ای وجود دارد تا یک عایق حرارتی، شکل بگیرد. در واقع هوایی که داخل پنجره دو جداره به دام افتاده (یا گازی که داخل پنجره وجود دارد، بسته به نوع پنجره ای که سفارش داده اید) یک مانع ایجاد می کند و اجازه ورود و خروج هوای گرم و یا سرد را نمی دهد.

بخار در پنجره upvc

اما هنگامی که مهر و موم شیشه بشکند، یا بنا به دلایلی، در داخل کارخانه، نتوان به درستی پنجره را مهر و موم کرد، چگالش اتفاق می افتد و در نتیجه، بخار در داخل پنجره اتفاق می افتد. شکسته شدن مهر و موم پنجره دو جداره، به دلایل مختلفی می تواند اتفاق بیفتد. اما اصلی ترین دلیل آن، فرسودگی پنجره به دلیل گذشت زمان و یا نحوه ساخت آن است. مهر و موم پنجره دو جداره، همیشگی نیست. حتی مواد شیمیایی که هنگام تمیز کردن خانه با مهر و موم پنجره در تماس است نیز می تواند باعث شکست مهر و موم پنجره دو جداره شود.

اگر پنجره شما، بخار گرفته است، باید بدانید که شما عایق حرارتی را که پنجره برایتان تامین می کرد را از دست داده اید. به همین دلیل، گرما و یا سرمای بیشتری از خانه خارج خواهد شد و در نتیجه، قبض های شما نیز سنگین تر خواهند شد.

پس باید هر چه سریعتر برای تعویض شیشه پنجره دو جداره خودتان اقدام کنید.

منبع:

http://parsrollpayar.com/portfolio-item/%d8%a8%d8%ae%d8%a7%d8%b1-%d9%be%d9%86%d8%ac%d8%b1%d9%87-%d8%af%d9%88-%d8%ac%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%87/


برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 6 ،


بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر