بررسی انواع پنجره upvc موجود در بازار

پروفیل های پلی وینیل کلراید با مقاومت ضربه ای (H-CVP)که در ساخت و تولید درو پنجره های یو پی وی سی مورد استفاده قرار می گیرد ،چگونه می تواند مورد تایید موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران واقع شود ؟چه آزمون های فنی و تخصصی بر روی این پروفیل های باید انجام شود تا سرانجام بتواند نشان استاندارد ملی ایران را دریافت کند؟استاندارد شماره ۶۸۴۰موسسه استاندارد وتحقیقات صنعتی ایران به این پرسش ها پاسخ می دهد .
هدف از تدوین این استاندارد تعیین ویژگی ها و روش های آزمون پروفیل های اکسترود شده تهیه شده از پلی وینیل کلراید با مقاومت ضربه ای بالا ،جهت تولید درب و پنجره های upvc مورد استفاده در دیوارهای خارجی ساختمان است . اما اساس آزمونهای فنی بر پروفیل های یو پی وی سی پنجره دوجداره بر چه مبنایی استوار است ؟ روش آزمون چگونه است ؟ شرایط محیط آزمون باید چگونه باشد ؟ چه الزاماتی باید رعایت شود و نتایج حاصل از آزمون های انجام شده به چه معنایی است ؟
توضیح اینکه تست فنی برای اخذ نشان استاندارد پروفیل های پلی وینیل کلراید با مقاومت ضربه ای بالا مورد استفاده ساخت و تولید درو پنجره های یوپی وی سی ساختمان با این هدف صورت می گیرد که اولا در برابر آتش سوزی احتمالی ساختمان در و پنجره ها مشتعل نشود ، دوم اینکه در برابر نشست احتمالی بنا و یا زلزله های خفیف ،پروفیل های مورد مصرف دچار شکست یا خمیدگی نشود و نهایت اینکه مصرف کننده نهایی بداند و مطمئن شود که کیفیت فنی استاندارد های لازم در تولید پروفیل های پنجره دوجداره کاملا زیر ذره بین کارشناسان موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران قرار گرفته است .نگاه فنی

استاندارد شماره ۶۸۴۰موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به ارزیابی کیفیت پروفیل های پلی وینیل کلراید با مقاومت ضربه ای بالا(PVC-H) مورد استفاده در ساخت درو پنجره دوجداره اختصاص دارد .
توضیح ضروری اینکه موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ،تنها مرجع رسمی کشور است که وظیفه تعیین ،تدوین ونشر استانداردهای ملی (رسمی )را در اختیار و براساس اعلام این موسسه تدوین استاندارد در رشته های مختلف کمیسیون های فنی مرکب ازکارشناسان موسسه،صاحب نظران مراکز وموسسات علمی ،پژوهشی،تولیدی و اقتصادی آگاه و مرتبط با موضوع صورت می گیرد .نکته مهم تلاش می شود استانداردهای ملی در جهت مطلوبیت هاو مصالح ملی و با توجه به شرایط تولیدی ،فنی و فن آوری حاصل از مشارکت آگاهانه و منصفانه صاحبان حق و نفع شامل تولید کنندگان ،مصرف کنندگان ،بازرگانان ،مراکز علمی و تخصص و نهادها و سازمان های دولتی باشد .به همین دلیل پیش نویس استاندارد های ملی جهت نظر خواهی برای مراجع ذی نفع و اعضای کمیسیون های فنی مربوط ارسال وپس از دریافت نظرات و پیشنهادها در کمیته ملی مرتبط با آن رشته طرح. در صورت تصویب به عنوان استاندارد ملی (رسمی ) چاپ و منتشر می شود.کلیاتی درباره استاندارد ملی ۶۸۴۰

در پیش گفتار استاندارد ملی شماره ۶۸۴۰موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران آمده است : استاندارد پروفیل های پلی وینیل کلراید با مقاومت ضربه ای بالا (PVC-H) مورد مصرف در ساخت درب وپنجره دوجداره –ویژگی ها و روش آزمون که پیش نویس آن توسط کمیسیون های مربوط تهیه و تدوین شده ودر هفتاد و نهمین جلسه کمیته ملی استاندارد ساختمان . مصالح ساختمانی مورخ ۳۱/۱/۸۲، مورد تایید قرار گرفته است ،به استناد بندیک ماده۳ قانون اصلاح قوانین و مقررات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مصوب بهمن ماه ۱۳۷۱به عنوان استاندارد ملی ایران منتشر میشود .
توضیح ضروری اینکه برای حفظ همگامی و هماهنگی با تحولات و پیشرفت های ملی و جهانی در زمینه صنایع ،علوم و خدمات ،استاندارد های ملی ایران در مواقع لزوم تجدید نظر خواهند شد و هرگونه پیشنهادی که برای اصلاح یا تکمیل این استاندارد ها ارائه شود، در هنگام تجدید نظر در کمیسیون فنی مربوط مورد توجه قرار خواهند گرفت . بنابراین برای مراجعه با استانداردهای ملی ایران باید همواره از آخرین تجدید نظر آنها استفاده کرد. درتهیه و تدوین این استاندارد سعی شده است که ضمن توجه به شرایط موجود و نیازهای جامعه در حد امکان بین استاندارد و استاندارد ملی کشور های صنعتی و پیشرفته هماهنگی ایجاد شود .
یکی از نکات مهم در خرید پنجره دوجداره داشتن استانداردهای لازم است که می بایست در هنگام خرید به آن توجه گردد
پروفیل یو پی وی سی مصرفی در تولید شرکت فاراد پنجره دارای کلیه استانداردهای داخلی از جمله استاندارد ملی ایران و استاندارد جهانی SKZ و RAL آلمان میباشد.
منبع:

http://www.faradwin.com/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d9%85%d9%84%db%8c-%d9%be%d8%b1%d9%88%d9%81%db%8c%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%db%8c%d9%88-%d9%be%db%8c-%d9%88%db%8c-%d8%b3%db%8c-%d8%af%d8%b1/
برچسب ها : استاندارد یو پی وی سی، استاندار upvc، استاندارد پنجره یو پی وی سی، استاندارد پنجره upvc، پنجره upvc،
تعداد بازدیدها : 3
،


بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر